Wybranie wrotek dla dziecka to nie lada wyzwanie. Niska dostępność dobrych modeli w małych rozmiarach to dodatkowe utrudnienia dla rodzica. W swojej 2-letniej pracy jako instruktor przekonałam się o tym na własnej skórze. Obejrzałam w akcji wiele par dziecięcych wrotek niejednokrotnie łapiąc się za głowę a czasem przeżywając miłe zaskoczenie. Dlatego drodzy rodzice – aby ułatwić Wam tą drogę przez mękę przedstawiam moją subiektywnę listę top 7 wrotek dla dzieci, a jeżeli chcecie dowiedziec się jakie czynniki sprawiają, że wrotka jest odpowiednia dla dziecka zapraszam do artykułu tutaj.

Miejsce 7 – wrotki SFR Storm III oraz SFR Storm IV

SFR Storm to wrotki dla dzieci dedykowane maluszkom, są to bowiem modele regulowane a ich rozmiary zaczynają się już od 25,5-29. To co wyróżnia je na tle innych wrotek dla maluszków to metalowe trucki i kółka niewykonane z plastiku. Dzięki wysokiej cholewce zapewniają dobre usztywnienie kostek. Ich wadą jest niska jakość materiału z jakiego wykonana została skorupa wrotek – plastik jest dość miękki przez co paski w zapięciach stosunkowo szybko się wyrabiają.

 • Rozmiar od: 25,5
 • Cena: ok 300zł
SFR Storm IV
Wrotki SFR Storm IV

Miejsce 6 – wrotki Oxelo Quad 100

Wrotki popularnej, dostępnej w sklepach Decathlon marki Oxelo. To właśnie przez dostępność wrotki te znalazły się w zestawieniu. Ładny, klasyczny but przypominający figurowy oraz 4 kolory do wyboru (różowy, biały, czarny, granatowy) sprawiają, że na pewno przypadnom do gustu wielu małym wrotkarkom. Ich wadą są mniej wytrzyałe od metalowych plastikowe trucki.

 • Rozmiar od: 29
 • Cena: 199,99zł
Wrotki Oxelo Quad 100
Wrotki Oxelo Quad 100

Miejsce 5 – wrotki Chaya Bliss

Kolejna propozycja regulowanych wrotek dladzieci czyli Chaya Bliss. Jest to bardzo ciekawy model marki – dziecka niemieckiego, znanego i szanowanego na rynku Powerslide’a. Chaya jako jedna z niewielu firm zastosowała metodę regulacji w klasycznym bucie figurowym zachowując funkcjonalność i estetykę wrotki. Na plus są też materiały z których wykonane są poszczególne elementy wrotki za wyjątkiem – znów – plastikowych trucków.

 • Romiar od: 31
 • Cena: 449zł
Wrotki Chaya Bliss
Wrotki Chaya Bliss

Miejsce 4 – wrotki Oxelo Quad 100 JR

Kolejne na liście wrotki Oxelo, tym razem w wersji z płaskim sneakersem. Temu modelowi ciężko zarzucić cokolwiek poza dość miękkim butem który moim, zupełnie subiektywnym zdaniem we wrotkach dla dzieci powinien dobrze wspierać kostkę. Za bardzo rozsądną cenę otrzymujemy metalowe trucki, miękkie kółka z poliuretanu, lekką nylonową płozę i dwa kokory do wyboru (czarny i biały).

 • Rozmiary od: 29
 • Cena: 199,99zł
Wotki Oxelo Quad 100 JR
Wotki Oxelo Quad 100 JR

Miejsce 3 – wrotki Chaya Soy Luna Mexicana

Kierując się gustem wielu fanek przygód Soy Luny w zestawieniu wrotek dla dzieci nie mogłam nie umieścić tego modelu. Po raz kolejny wrotki renomowanej marki Chaya, z metalową płozą i truckami, i sztywnym butem stylistycznie nawiązującym (niestety nie identycznym) do wrotek bohaterki serialu. Jest to naprawdę udany model wrotek, a w gronie modeli związanych z „Soy Luna” jedyny godzien uwagi na rynku.

 • Rozmiar od: 34
 • Cena: 339 zł
Wrotki Chaya Soy Luna Mexicana na licencji Disney
Wrotki Chaya Soy Luna Mexicana na licencji Disney

Miejsce 2 – wrotki Rio Roller Milkshake

Rio Roller Milkshake to wrotki na płaskim, dobrze usztywniającym kostkę bucie, dostępnym w dwóch kolorach (fioletowy, niebieski). Podobnie jak modele umieszczone w rankingu na niższych pozycjach posiada metalowe trucki, lekką nylonową płozę i duże miękkie kółka wykonane z PU. To co go wyróżnia to wysoka jakość, dbałość o detale np. brak niedokładnych przeszyć, wzmocnienia występujące dokładnie tam, gdzie but najczęściej się wyciera lub rozkleja. Wrotka jest po prostu bardziej estetyczna i wytrzymała niż inni gracze z tej samej ligii.

 • Rozmiar od: 33
 • Cena: 330zł
Wrotki Rio Roller Milkshake
Wrotki Rio Roller Milkshake

Miejsce 1 – wrotki Tempish Tiny Plus

Zaszcztne pierwsze miejsce przypada modelowi który sama chętnie sprawiłabym swojemu dziecku (niestety jedyne dzieci jakie obecnie posiadam to te czteronożne). Poza oczywistymi, wymienianymi tu już zaletami takimi jak metalowe trucki i kółka z PU, wrotki te poszczycić się mogą butem wykonywanym przez firmę Rollervar, czyli producenta profesjonalnych butów do jazdy figurowej marki Risport. Mimo, że do jakości profesjonalnego buta figurowego dużo im brakuje, jest to najlepszy but dostępny w tej cenie. Poza sztywnością, jego największą zaletą jest szyte połączenie z podeszwą co wyeliminuje problem rozklejania w tym nabardziej wrażliwym miejscu. Do tego często dostępne są w promocji, mimo, że ich cena regularna i tak jest bardzo atrakcyjna.

 • Rozmiar od: 28
 • Cena: od 279zł
Wrotki Tempish Tiny Plus
Wrotki Tempish Tiny Plus

Nazwy poszczególnych elementów nie są dla Ciebie zrozumiałe, bądź chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Sprawdź artykuł, w którym dokładnie opisuję jak zbudowane są wrotki – Plate, cushion, pivot czyli jak wygląda budowa wrotek?

0 Replies to “Wrotki dla dzieci – TOP 7 modeli wartych uwagi”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *